Nowy Rok Z Nową Generacją Produktów Bezpieczeństwa

    Styczeń 6, 2009 - Twoje elektroniczne dane i korespondencja są bezustannie narażone na ataki i przechwycenie przez osoby trzecie. Dane te muszą być cały czas chronione przez specjalistyczne oprogramowanie. Ponieważ z dnia na dzień pojawiają się nowe zagrożenia to z pomocą spieszą nam nowe metody walki z wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Jednym z bardziej znaczących graczy stojącym na linii frontu przeciwko wirusom, spyware i spamowi jest TrustPort. Chociaż jako samodzielne przedsiębiorstwo jest całkiem młode, jego produkty bazują na osiemnastu latach udoskonalania narzędzi dla bezpieczeństwa komputerów. Główna siedziba TrustPort zlokalizowana jest w Brnie, w Republice Czeskiej, w sercu Europy, ale firma stopniowo zyskuje uznanie w wielu krajach całego świata.


    Rozwiązania TrustPort można podzielić na dwie grupy docelowe. Jedną z nich są użytkownicy domowi i małe firmy, a drugą duże firmy. Jeśli chodzi o pierwszą grupę, dostępne są dwa główne produkty: TrustPort Antivirus i TrustPort PC Security, obydwa dostarczają zaawansowanej ochrony danych dzięki połączeniu wielu silników antywirusowych. W przypadku dużych firm zalecanymi rozwiązaniami są: TrustPort Net Gatewy i TrustPort WebFilter, które zwiększają ochronę sieci, wraz z TrustPort Management jako centralnym narzędziem administracji zarówno dla TrustPort Antivirus jak i TrustPort PC Security.


    Wchodząc w Nowy Rok TrustPort wprowadza na rynek nowe wersje wyżej wspomnianych produktów. W domowym segmencie rozwiązania TrustPort Antivirus i TrustPort PC Security zaktualizowano aby wyróżniały się przez elegancki i przejrzysty graficzny interfejs użytkownika. Dodano także nowe funkcjonalności wysuwając produkty TrustPort przed najważniejszych konkurentów z branży.


    Jedną z najważniejszych nowych cech jest blokada rodzicielska, umożliwiająca wyszukane filtrowanie zawartości sieci, mające na celu głównie ochronę dziecka przed nieodpowiednimi treściami. Kolejną dużą zaletą oprogramowania TrustPort jest moduł antiphishing skutecznie powstrzymujący wszystkie próby przechwycenia poufnych danych osobowych. Rzadko spotykanymi opcjami są moduły tworzenia przenośnej wersji programu antywirusowego na pamięci flash (np. pendrive) oraz tworzenie dysku odzyskiwania systemu.


    Nowe wersje rozwiązań po stronie serwera czyli TrustPort Net Gateway 5.2 oraz WebFilter 5.2, także przynoszą nowe metody, by stawić czoła aktualnym zagrożeniom. Wśród innowacji znalazły się: tarcza antyspamowa, zapobiegająca atakom spamowym na dużą skalę, automatyczny whitelist, zapewniający dostarczanie autoryzowanej poczty oraz filtr antiphishing, blokujący oszukańczą pocztę, są przykładami najważniejszych.


    Portfolio TrustPort całkowicie wyczerpuje główne zagadnienia ochrony danych i dostarcza rozwiązań dla wszystkich typów klientów. Jakość ochrony antywirusowej, jaką dostarczają produkty TrustPort, jest potwierdzona przez rezultat wyników AV-Comparatives i VB100 niezależnych testów, w których TrustPort nieustannie pozycjonuje swoje produkty między najlepszymi producentami oprogramowania antywirusowego. Celem przedsiębiorstwa jest nieustanne rozwijanie globalnej sieci partnerskiej i tym samym wykorzystywanie potencjału jego produktów.